21 marca 2016

Triduum Paschalne - informacja

1.  WIELKI CZWARTEK – Nie ma mszy św. porannej, a kościół otwarty jest od godz.17.00. do godz. 22.30.  uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej  celebrowana przez wszystkich kapłanów na pamiątkę ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa  o godz. 18.30zakończona uroczystą procesją przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i jego adoracją. Po przeniesieniu Pana Jezusa do Ciemnicy odbędzie się wspólna adoracja podczas której, zostanie odśpiewana pierwsza części „Gorzkich Żali”.
2.  WIELKI PIĄTEKzachowujemy post ścisły – tak, co do ilości, jak i jakości spożywanych posiłkówDla podtrzymania tradycji, także i w Wielką Sobotę pościmy, ponieważ zabrano nam Oblubieńca. Liturgia i post stanowią jedno.  W Wielki Piątek: kościół otwarty będzie od godz. 7.00 do godz. 23.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy Kościół nie sprawuje ofiary mszy św. Liturgię Męki Pańskiej, z adoracją Krzyża, rozpoczniemy o godz. 17.00, podczas której zostanie tego dnia,  udzielona tylko raz  komunia śwOfiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc kultu w Ziemi Świętej.  Po uroczystej celebracji Męki Pańskiejo godz. 20.00 - tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii.i poświęcenie nowego krzyża misyjnego.  Naszym Przewodnikiem i wzorem w tym dniu jest cierpiący i chwalebny Chrystus. Na Drogę Krzyżową przychodzimy z lampionami.
3.  WIELKA SOBOTA jest  dniem  pobytu Jezusa w grobie. Nawiedzamy Chrystusa w znaku grobu i poświęcamy pokarmy na stół wielkanocny. Apelujemy do wszystkich grup parafialnych, tak młodzieżowych jak i osób dorosłych do podjęcia adoracji Chrystusa w znaku Bożego Grobu. W Wielką Sobotę: kościół otwarty będzie od godz. 7.30 do godz. 22.30 Święcenie pokarmów w sobotę  - od  godz. 8.30  do godz. 17.00. Wigilię Wielkanocną - odprawianą w noc Zmartwychwstania Pana uważa się za „matkę wszystkich świętych wigilii”. W tę Wielką Noc, Kościół czuwając, oczekuje Zmartwychwstania Chrystusa.   Obrzędy Wigilii Paschalnej  z poświęceniem ognia, wody chrzcielnej i paschału,  odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych  i uroczysta msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, rozpoczną się o godz. 19.00Noc Paschalna to Wielka Noc sakramentu Chrztu. Wszyscy chrześcijanie osobiście uczestniczą w wielkanocnych sakramentach odnawiając swoje zobowiązania podjęte na chrzcie i biorąc udział w uczcie eucharystycznej. Św. Hipolit wołał : „Niech cały lud  będzie w świetle”. Na liturgię Wigilii Paschalnej przychodzimy ze świecami od sakramentu Chrztu Św.
4.  NIEDZIELA WIELKANOCNA - tradycyjna Msza św. z procesją rezurekcyjną - w niedzielę o godz. 6.00 rano.Serdecznie zapraszamy na wielkanocną procesję Asystę Parafialną, Żywy Różaniec i dziewczynki w strojach pierwszokomunijnych do sypania kwiatkówPozostałe msze św. w Wielkanoc o godz.: 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00.
Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny odprawiać będziemy jak w każdą niedzielęPo mszy św. o godz. 10.00 w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz